Podróżujemy po Azji z dziećmi

Niedaleko Hiroszimy, na wyspie Itsukushima (znanej też jako Miyajima, czyli "Wyspa Świątyń"), znajduje się jeden z najbardziej znanych zabytków Japonii - szintoistyczna świątynia Itsukushima z charakterystyczną "pływającą" bramą torii. Świątynia jest poświęcona trzem córkom szintoistycznego boga mórz. A ponieważ cała wyspa uznawana była za świętą i wierni nie mogli na niej przebywać, świątynię zbudowano na pomostach. Do dzisiejszego dnia zachowanie czystości wyspy jest tak ważne, że niedozwolone są tu ani narodziny, ani zgony.

Wyspa Itsukushima razem z częścią Morza Wewnętrznego tworzy Park Narodowy Setonaikai. Piękną przyrodę mogliśmy podziwiać w czasie wspinaczki na szczyt Góry Misen. Po raz kolejny mieliśmy nadzieję na spotkanie z małpami, które podobno tam żyją. Zamiast tego widzieliśmy bażanta i jelenie. Tych ostatnich jest zresztą na całej wyspie bardzo dużo. Kręcą się nawet po najbardziej turystycznych miejscach i liczą na jakiś poczęstunek od zwiedzających. Chyba nie wiedzą, że dokarmianie ich jest tutaj zabronione. Dzięki temu nie są tak natrętne, jak jelenie w Narze.

Wędrówka górskim szlakiem na Misen była naszą ostatnią okazją, żeby nacieszyć się przepiękną kolorową japońską jesienią. Następnego dnia czekała nas już zmiana klimatu na tropikalny :)

Dodaj komentarz